ubezpieczenia nieruchomosci
ubezpieczenia mieszkania

Jakie wybrać ubezpieczenie domu?

# Artykuł w skrócie:
Specjalista od ubezpieczeń radzi jak wybrać ubezpieczenie domu oraz na co zwrócić uwagę przy jego kupnie. Opisuje i poleca proste serwisy pomagające w porównaniu dostępnych na rynku ubezpieczeń jak Inseco.

Ubezpieczenie domu okiem specjalisty

   Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Statystyczny Polak na czołowych miejscach w swoim życiu stawia pracę, rodzinę i właśnie dom. Zapewne nie różnisz się w tym względzie, wszak z tego powodu znalazłeś się na tej stronie. I to był dobry wybór, co mam nadzieję docenisz po przeczytaniu tego tekstu. Sytuacje losowe jak: włamanie, pożar czy powódź mogą dotknąć każdego z nas i zaburzyć spokój dnia codziennego. Warto zatem zadbać o skuteczne ubezpieczenie domu. Jako specjalista zapewniam Cię, że dobra polisa wcale nie musi być droga a kupno skomplikowane i czasochłonne. Zaraz tego dowiodę.

ubezpieczenie domu

Oceniamy ubezpieczenia – to proste

   Szeroka oferta polis zapewniających ochronę naszego domu przed niespodziewanymi sytuacjami losowymi przyprawić może Cię o ból głowy, dlatego chciałbym zwrócić Twoją uwagę na pewne informacje i tricki, które uproszczą wybór przed którym stajesz.

   Powinieneś dokładnie zapoznać się z danymi dotyczącymi zakresu ubezpieczenia. Są one sformułowane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Istotny jest także fakt, że większość firm ubezpieczeniowych już na wstępie wymaga od swoich potencjalnych klientów spełnienia określonych standardowych warunków. Najczęściej są to adnotacje odnoszące się do rodzaju i ilości zamków w drzwiach wejściowych, rodzaju zabezpieczeń w oknach i drzwiach balkonowych.

Dobra polisa powinna zapewnić:

  • ochronę na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych związanych z warunkami atmosferycznymi (np. pożar, zalanie, huragan, grad, wybuch, osuwanie się ziemi),
  • ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem lub dewastacji,
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym i następstw nieszczęśliwych wypadków (np. w przypadku zalania przez sąsiadów),
  • pokrycie kosztów wizyt specjalisty oraz naprawy (np. hydraulik, wymiana szyby).

Wiedząc już na co zwrócić uwagę, zajmijmy się tym w jaki sposób szybko i skutecznie przejrzeć szeroką gamę ofert nie wchodząc do ani jednego oddziału firm ubezpieczeniowych.

Wybieramy polisę – szybko i skutecznie

   Postanowiłem zdradzić Tobie mój sposób na wyszukanie odpowiednich a zarazem tanich ubezpieczeń domu z gąszczu przeróżnych ofert- bez telefonów, spotkań, podpisów itd. Otóż na polskim rynku ubezpieczeniowym od niedawna funkcjonują strony internetowe porównujące dostępne polisy różnych ubezpieczycieli i umożliwiające zakup online, czyli tak zwane porównywarki ubezpieczeń. Te sprawdzone na zachodnich rynkach rozwiązania od niedawna dostępne są za darmo w Polsce. Przetestowałem te narzędzia i polecam z nich skorzystać. W łatwy sposób możemy porównać oferty wielu ubezpieczycieli i kupić ubezpieczenie domu w kilka minut, bez podpisywania stosu dokumentów i co najważniejsze, bez prowizji. Niejednokrotnie ceny w ten sposób wyszukanych polis są niższe niż przy zakupie bezpośrednio u firmy ubezpieczeniowej (porównywarka ubezpieczeń jako agent posiada różne zniżki i promocje). System taki jest niczym sklep Internetowy, który oferuje nam polisy różnych ubezpieczycieli i umożliwia ich łatwe porównanie.

   Szczególnie polecam serwis, który moim zdaniem najlepiej się sprawdza na tle konkurencji: Inseco.pl Posiada bardzo szeroki wybór ubezpieczycieli a kupiona za jego pomocą polisa działa już od momentu dokonania przelewu. Zapraszam do wyszukiwania i porównywania ubezpieczeń. Świadomy klient wpływa korzystnie na cały rynek ubezpieczeń i coraz to lepsze dopasowanie oferty.