ubezpieczenia nieruchomosci
ubezpieczenia mieszkania

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie?

# Artykuł w skrócie:
Specjalista pomaga w wyborze najlepszej polisy mieszkaniowej. Doradza również gdzie takie mieszkanie ubezpieczyć, opisując narzędzia porównujące dostępne na rynku ubezpieczenia, np. serwis Inseco.pl

Czy ubezpieczać mieszkanie?

   Skoro znalazłeś się na tej stronie, musisz zastanawiać się jak wybrać ubezpieczenie mieszkania. Żeby nie tracić Twojego czasu, jako specjalista do spraw ubezpieczeń, postaram się odpowiedzieć na to pytanie maksymalnie zwięźle. Sposób który tu opiszę, podparty jest moim własnym doświadczeniem i przemyśleniami. Wniosek jest prosty ? aby ubezpieczyć mieszkanie wcale nie musisz wydać fortuny, już za 200zł rocznie możesz wybrać dosyć dobrą polisę. Najskuteczniejszy i najprostszy sposób doboru ubezpieczenia opisuję na końcu tego artykułu.

ubezpieczyć mieszkanie

Na co zwrócić uwagę

   Oferta ubezpieczeń na krajowym rynku jest przebogata i łatwo zagubić się w niuansach każdej polisy. Jest jednak kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę dokonując ostatecznego wyboru ubezpieczenia mieszkania. Zawsze muszą znajdować się one w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Warto zatem zwrócić uwagę na:
• ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem lub dewastacji,
• ochronę od zdarzeń losowych, jak: pożar, zalanie, huragan, grad czy wybuch,
• pokrycie kosztów wizyt specjalisty oraz naprawy (np. hydraulik, wymiana szyby),
• ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym i następstw nieszczęśliwych wypadków (np. w przypadku zalania).

   Wiedząc już na co zwrócić uwagę, przejdźmy do tego, jak w łatwy sposób porównać wiele ubezpieczeń. Jest to kluczem do sukcesu, ponieważ nie wyobrażam sobie abyś chodził po wszystkich placówkach i prosił o wydrukowanie OWU. W czasach Internetu jest to zupełnie niepotrzebne.

Porównujemy i wybieramy ubezpieczenie

   Gdzie ubezpieczyć mieszkanie, czyli jak wybrać i kupić odpowiednią polisę z gąszczu przeróżnych ofert, bez zbędnych telefonów, spotkań i podpisów? Zdradzę Tobie mój sekret, choć tak naprawdę pozbawia mnie on niejako pracy. Jest nim nowy na polskim rynku, grupowy kalkulator ubezpieczenia mieszkania. Przetestowałem te narzędzia i polecam, by z nich korzystać. W łatwy sposób możemy porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych i ubezpieczyć mieszkanie w kilka minut dzięki płatnościom on-line. System taki działa trochę jak sklep internetowy, tyle że oferuje polisy bez dodatkowych prowizji a czasem nawet w cenach niższych niż bezpośrednio u ubezpieczyciela. Dzieje się tak dlatego, że porównywarka tak jak agent, ze względu na dużą sprzedaż oferuje różne zniżki

   Zdecydowanie polecam wypróbowany już serwis Inseco.pl Oferuje on bardzo szeroki wybór ubezpieczycieli (na dzień dzisiejszy aż 13 ofert) z intuicyjnym sposobem porównywania, który upraszcza sposób oceny polis według kryteriów o których wyżej pisałem. Ubezpieczenie działa już od momentu dokonania płatności Internetowej a polisa przychodzi na skrzynkę mailową. To, zgodnie z polskim prawem, wystarczy do skutecznego zawarcia ubezpieczenia. Namawiam do przeprowadzenia Internetowej kalkulacji dla Twojego mieszkania – wszak to nic nie kosztuje, poza kilkoma minutami czasu.